آیا محصولات مراقبت از مو Afro در طول شیوع بیماری ضروری هستند؟

محصولات مراقبت شخصی در طول همه گیری خریدهای اساسی محسوب می شود ، با این حال مصرف کنندگان سیاه پوست در اینجا و خارج از کشور در تلاش هستند تا محصولات موی آفریقایی را در خیابان های بزرگ خریداری کنند

ما ویدیوی ویروسی کلسی واکر مستقر در مونترال را در حساب اینستاگرام خود در مورد تجربه خرید وی از محصولات مراقبت از موی آفریقایی در طی همه گیری منتشر کردیم.

کلسی هنگام بازدید از فروشگاه محلی خود در یونیپریکس در لاسال ، مونترال ، متوجه شد که قسمت موی آفریقا با نوار سبز از طریق قفسه های محصولی محصولات با تابلوی “بخش Fermée” (به معنای “بخش بسته شده” در فرانسه) بسته شده است.

در حالی که در عرض مغازه قرار گرفته بود ، بدیهی بود که سایر بخشهای مربوط به موی اروپایی برای تجارت باز است. با تماس با یکی از مدیران ، کلسی کشف کرد که مغازه “اخطار” درباره موارد ضروری و غیر ضروری را از دفتر مرکزی Uniprix دریافت کرده است.

ویدیوی ویروسی کلسی واکر

کلسی ، مدیر عامل شرکت Queen & Kings Give ، یک سازمان غیرانتفاعی اظهار داشت: “این اطلاعیه به معنای واقعی کلمه گفت که افراد رنگارنگ (غیر قانونی) غیر ضروری هستند ، ما غیر ضروری هستیم … [you can] به جای آن از این محصولات استفاده کنید. آنها [the shop] یک لیست دریافت کرد – یک لیست! این برای من روحیه آور است. بنابراین می توانید بیایید و هر چیز دیگری را که نیاز دارید خریداری کنید ، اما نمی توانید محصولات مراقبت از موهای سیاه خود را تهیه کنید. به همین دلیل آنها فروشگاه های موی سیاه ، سالن های سیاه را بسته اند ، زیرا ما غیر ضروری شناخته می شویم. ”

پیتر موداهی مدیر عامل شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی Pak که محصولات مو و محصولات زیبایی را در درجه اول به مصرف کنندگان سیاه پوست می فروشد ، اظهار داشت که محصولات سیاه مو و زیبایی نیز در طول همه گیری به عنوان محصولات اساسی دیده نمی شوند. وی می گوید: “فروشگاه های محصولات مو سیاه در سراسر انگلیس تعطیل هستند ، در حالی كه مغازه هایی مانند Savers و Wilko كه محصولات عمومی مراقبت از مو را می فروشند ، در طبقه بندی ضروری قرار می گیرند.”

در نوامبر سال 2020 ، دولت انگلیس اعلام کرد که تمام مغازه های غیر ضروری ، از جمله فروشگاه های لوازم الکترونیکی و پوشاک باید در حین قفل سوم تعطیل شوند. پیتر موداهی استدلال می کند که دولت انگلیس از شوراها می خواهد “از عقل سلیم استفاده کنند” تا تصمیم بگیرند چه چیزی ضروری یا غیر ضروری است و چنین تفسیری از قوانینی است که یک منطقه مجاز به پاکستان می تواند فروشگاه خود را باز کند اما آنها را از فروش رنگ مو منع کرده است ، که شورا آن را ضروری ندانست.

مقامات محلی در حال تصمیم گیری در مورد موارد ضروری و غیر ضروری هستند. “چرا هر وقت کرکره برخی از مغازه های خود را باز می کنیم ، پلیس در عرض چند دقیقه آنجاست؟” از پیتر می پرسد. یکشنبه گذشته ، یک پلیس به صاحب پاک ، تنویر حسین گفت که “مشتریان شما می توانند در صورت نیاز به شامپو در تسکو خرید کنند.”

با این حال ، وضعیت در ولز متفاوت است ، جایی که راهنمایی دولت ولز اجازه می دهد خرده فروشان مواد غذایی و نوشیدنی ، روزنامه فروشی ها ، داروخانه ها ، شیمی دانها ، لوازم ساختمانی و فروشگاه های سخت افزار ، از جمله سایر موارد ، همچنان باز بمانند و در لیست های ولز قرار دارد: رول توالت و محصولات بهداشتی.

در ابتدای همه گیری ، پاک ها فروشگاه خود را در ایسلینگتون افتتاح کردند و هر بار دسترسی به شش مشتری را محدود کردند ، در نتیجه یک صف در اطراف بلوک کشیده شد. پیتر موداهی این داستان را انتخاب می کند:

از زمان قفل لوازم آرایشی و بهداشتی پاک ، شش دستور ممنوعیت صادر شده است که از آنها می خواهد فروشگاه های خود را تعطیل کنند. “دوشنبه گذشته یک افسر ارشد اجرای قانون در هارینگی با من تماس گرفت تا مودبانه از من بخواهد مغازه Wood Green خود را تعطیل کنم ، زیرا برای آنها مشخص نبود که کالاهایی که می فروشیم محصولات اساسی است.”

از 29 فروشگاه فقط یک فروشگاه پاک باز است. پیتر توضیح داد ، “ما فروشگاه اختصاصی مو و کلاه گیس خود را بسته و موها ، کلاه گیس ها و قسمتهای برقی را در تمام مغازه های خود بسته ایم. ما اکنون فقط محصولات بهداشتی و شخصی می فروشیم. “

پس از یک بحث داغ با صاحب فروشگاه Uniprix در مورد حقوق و خطاهای ممنوعیت غیرضروری محصولات آفریقا ، کلسی واکر یک پیروزی کوچک به دست آورد که سرانجام مالک موافقت کرد که نوار و علامت توهین را حذف کند ، اجازه فروش می دهد محصولات آرایشی و موی afro.

آیا محصولات مو و زیبایی آفریقا را در طول پاندمی به عنوان کالاهای اساسی طبقه بندی می کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.


محصولات بیشتر برای مراقبت از مو

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>