حقیقت در مورد تأثیر واکسن بر روی نوزادان و باروری

متخصصان پزشکی به برخی از سوالات متداول در مورد واکسیناسیون Covid ، بارداری ، باروری و سلامت زنان پاسخ می دهند

پروفسور ژاکلین دانکلی-بنت در میان متخصصانی است که به سوالات پاسخ می دهند

واکسن Covid-19 اکنون به همه افراد 18 ساله و بالاتر از جمله زنان باردار ارائه می شود. در هر مرحله از بارداری که باشید ، اگر در دوران شیردهی خود به سر می برید یا قصد دارید در آینده بچه دار شوید ، می توانید واکسینه شوید و به محافظت از خود در برابر بیماری های جدی کمک کنید.

زمان ویژه ای برای در نظر گرفتن واکسن مهم است زیرا رعایت برخی از سختگیرانه ترین اقدامات ایمنی Covid-19 – مانند استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی – دیگر به طور قانونی اعمال نمی شود و افراد می توانند انتخاب کنند که آیا این موارد را ادامه دهند موارد احتیاط.

کالج سلطنتی متخصصان زنان و زایمان (RCOG) توصیه کرده است که زنان باردار واکسینه نشده یا واکسینه شده تا حدی باید با ادامه تمرین فاصله اجتماعی ، به ویژه در سه ماهه سوم بارداری ، اقدام به جلوگیری از عفونت COVID-19 کنند.

اگر هنوز جیب خود را دریافت نکرده اید ، ممکن است در مورد اینکه آیا این واکسن می تواند بر بارداری یا کودک شما تأثیر بگذارد س someالاتی داشته باشید.

در اینجا ، هشت متخصص پزشکی – از جمله رئیس مامایی انگلیس ، پروفسور ژاکلین دانکلی-بنت – به برخی از سوالات متداول در مورد واکسیناسیون Covid ، بارداری ، باروری و سلامت زنان پاسخ می دهند.

یکی از پیام های رسانه های اجتماعی که NHS از آن برای پاسخ به س questionsالات مردم در مورد واکسن استفاده می کند

آیا واکسن Covid برای مادران شیرده بی خطر است؟

بله ، در صورت شیردهی ، انجام واکسن ایمن است. کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی (JCVI) و سازمان بهداشت جهانی (WHO) توصیه کرده اند که می توان واکسن Covid را هنگام شیردهی مصرف کرد. اکنون هر کس 18 ساله و بالاتر می تواند واکسیناسیون Covid خود را رزرو کند و این شامل زنان شیرده نیز می شود.
دکتر دانیل اوسیگب

در چه مرحله ای از بارداری باید واکسن Covid بزنم؟

نیازی نیست که واکسن Covid را به تعویق بیندازید زیرا باردار هستید. در هر مرحله از بارداری می توانید واکسن خود را بزنید.
پروفسور ژاکلین دانکلی-بنت

چرا واکسن Covid در صورت بارداری مهم است؟

اگرچه بسیار نادر است که زنان باردار در صورت ابتلا به COVID-19 دچار بیماری جدی شوند ، اما احتمال دارد بعداً در بارداری اتفاق بیفتد. اگر این اتفاق بیفتد ، احتمال کمی وجود دارد که کودک شما زود به دنیا بیاید. این واکسن به محافظت از شما و کودک کمک می کند.
پروفسور ژاکلین دانکلی بنتی

چرا راهنمای واکسیناسیون زنان باردار تغییر کرده است؟

حدود 120،000 زن باردار عمدتا با واکسنهای mRNA مانند Pfizer-BioNTech و Moderna واکسینه شده اند و هیچ نگرانی در مورد ایمنی ایجاد نشده است ، داده های دنیای واقعی ایالات متحده نشان می دهد. در نتیجه ، کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی (JCVI) راهنمای خود را به روز کرده است.
دکتر مارگارت ایکپوه

آیا باید بین تزریق واکسن Covid و سایر واکسن های توصیه شده در دوران بارداری فاصله ای بگذارم؟

واکسن ها می توانند از شما و کودک در برابر عفونت محافظت کنند بنابراین مهم است که شما در این دوره از بارداری تمام ناهنجاری های مورد نیاز را دریافت کنید. این موارد شامل سرفه سیاه و در زمستان واکسن آنفلوانزا است. این واکسن ها و واکسن های COVID-19 را می توان با خیال راحت در کنار یکدیگر استفاده کرد. می توانید برای جلوگیری از سردرگمی در مورد هر یک از عوارض جانبی رایج ، حداقل 7 روز بین جرقه ها بگذارید.
دکتر گابریل ماکولای

اگر قبلاً اولین دوز واکسن Oxford AstraZeneca را مصرف کرده ام چه کاری باید انجام دهم؟

اگر اولین دوز واکسن Oxford AstraZeneca را دریافت کرده اید و قرار است در حین بارداری دوز دوم خود را مصرف کنید ، می توانید درمورد دوز دوم واکسن با پزشک عمومی ، ماما یا کارمند بهداشت صحبت کنید.
دکتر اومون کی ایموهی

آیا واکسن Covid می تواند به کودک من آسیب برساند؟

هیچ یک از واکسن های Covid حاوی موادی نیستند که برای زنان باردار یا برای نوزاد در حال رشد مضر شناخته شده است.

واکسن های Covid که برای استفاده در انگلیس تأیید شده اند ، واکسن های “زنده” نیستند ، به این معنی که آنها نمی توانند شما یا کودک خود را با Covid-19 آلوده کنند. واکسن های غیر زنده دیگر (مانند واکسن های آنفلوانزا و سیاه سرفه) به طور مرتب به زنان باردار تزریق می شوند و ایمن بودن آنها نشان داده می شود.
پوم نایت

دکتر آدووا دانسو

آیا واکسن Covid می تواند بر باروری من تأثیر بگذارد؟

هیچ مدرکی دال بر تأثیر واکسن Covid-19 بر باروری یا احتمال بارداری شما وجود ندارد. در طی آزمایشات بالینی تعدادی از زنان – که در گروههای واکسینه شده و واکسینه نشده نیز همین تعداد است – به طور تصادفی باردار شدند.

این نظریه که ایمنی در برابر پروتئین سنبله می تواند منجر به مشکلات باروری شود ، مورد تأیید نیست و بیشتر افرادی که مبتلا به COVID-19 می شوند ، آنتی بادی نسبت به سنبله ایجاد می کنند و هیچ شواهدی از مشکلات باروری در افرادی که قبلاً Covid-19 داشته اند وجود ندارد.
دکتر آدووا دانسو

آیا می توانم در طی درمان IVF واکسن بزنم؟

آره. انجمن باروری انگلیس پیشنهاد می کند که ممکن است بخواهید چند روز بین برخی از روش های درمانی (مثلا انتقال جنین) و واکسیناسیون Covid خود فاصله بگذارید تا علائمی را که تجربه می کنید به درستی به واکسن یا روش باروری نسبت دهید.

برای راهنمایی بیشتر ، با تیم پزشکی خود صحبت کنید.
دکتر اولامید وحشی

اگر در مورد واکسیناسیون Covid-19 سال بیشتری دارید ، با پزشک عمومی ، ماما یا کارمند بهداشت خود صحبت کنید.
برای اطلاعات بیشتر و رزرو واکسن خود ، به nhs.uk/covidvaccine مراجعه کنید


تأثیر Covid-19

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>