رژ لب قرمز و حق رای دادن یک زن

حق رای در اوایل دهه 1900 موضوع مهمی بود. در سال 1912 ، 500000 نفر تماشا كردند كه 20،000 زن در خیابانهای شهر نیویورك برای حق رأی رژه می روند. زنان به جرم اعتراض به حق رأی دادن به زندان افتادند و در زندان با رفتارهای بدی روبرو شدند.

بخش انتخاب کارگران زنان کارگر در فوریه 1917
اصلاحیه نوزدهم

سرانجام این قانون برای زنان در ایالات متحده در 18 اوت 1920 با تصویب اصلاحیه نوزدهم انجام می شود. در این گزارش آمده است كه بر اساس جنسیت هیچ كسی از حق رأی محروم نیست. این هفته ، صدمین سالگرد آن اصلاحیه قانون اساسی را گرامی می داریم.

نانى باروز (Sufragist) ناصر باروز (چپ) و فعالان
رژلب قرمز

در طول چند سال گذشته از جنبش حق رأی ، رژ لب قرمز به عنوان یک ماده آرایشی قابل قبول برای پوشیدن ، جای خود را پیدا کرد. سالها قبل ، رژ لب قرمز چیزی بود که فقط افراد تئاتر و روسپی ها از آن استفاده می کردند.

بورنیتا شلتون ماتیوز سافراگست

برخی از زنان معترض رژ لب قرمز به عنوان نماد سرپیچی از حق خود در انتخاب زنان انتخاب کردند.1 رژ لب هنوز هم یک محصول آرایشی با استقبال عمومی نبود ، اما به دست بسیاری از زنان شیک پوش راه می یافت.

کوماکو کیمورا – بازیگر و منتخب ژاپنی
بازاریابی آرایش برای زنان سوگراستار

الیزابت آردن دید که رژ لب در بین نخبگان شیک پوش نیویورک قابل قبولتر می شود و می دانست که او شروع یک حرکت آرایش را مشاهده می کند. وی ، در میان بسیاری دیگر از زنان جامعه عالی ، به تظاهرات پیوست و حتی از حقوق زنان به عنوان کپی تبلیغاتی استفاده کرد.

مادام آلا ناظیمووا – بازیگر و منتخب آمریکایی روس-آمریکایی

داستانهایی وجود دارد که آردن در تظاهرات در سال 1912 رژ لب داده است ، اما هیچ مدرک واقعی در مورد آن وجود ندارد. صادقانه گفت ، در آن زمان ، او فقط برخی از پودرهای صورت و قرمز را در خط زیبایی خود می فروخت. او تا زمان نزدیک شدن به اواسط نوزده نوجوان رژ لب نداشت. در اینجا یک مقاله عالی در مورد آن داستان آورده شده است.

1. The Powder & the Glory – بر اساس کتاب پرفروش نویسنده انگلیسی Lindy Woodheads War Paint: مادام هلنا روبنشتاین و خانم الیزابت آردن ، زندگی آنها ، اوقات و رقابت آنها ، این فیلم بر روی دو زن تمرکز کرده است تقریباً صد سال پیش به ایالات متحده مهاجرت کردند ، خود را دوباره اختراع کردند و در نهایت صنایع آرایشی ، بهداشتی و زیبایی را که امروز می شناسیم ایجاد کردند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>