نبردهای مجری برای تنوع مدل مو در مجموعه های تلویزیونی و فیلم

زنان سیاه پوست در صنعت فیلم و تلویزیون برای یافتن تنوع مدل مو در صحنه تلاش می کنند. جسیکا واکر از سایت Afroismassive.com می خواهد آن را برطرف کند

جسیکا واکر ، بنیانگذار AfroIsMassive

جسیکا واکر ، مجری مستقر در لندن ، پلت فرم آنلاین AfroisMassive.com را تاسیس کرد تا به آرایشگران در مورد کار با موهای آفریقایی مشاوره دهد. واکر پس از تجربه آرایشگری در صنعت فیلم و تلویزیون ، آموخت که بسیاری از آنها در مورد نحوه درمان بافت های مختلف آموزش ندارند.

وی گفت: “من اولین کار سینمایی خود را درست پس از اتمام دوره رقص به دست آوردم.” “من بلافاصله در اولین کار خود متوجه شدم که تیم استایل هیچ گونه تنوعی در درون خود ندارد. سبک اصلی نمی دانست چگونه با موهای آفریقایی کار کند – و تقریباً بقیه اعضای تیم مثل هم بودند. “

واکر به یاد می آورد که حضور در اتاق آرایشگر که هیچ کس نمی دانست با موهای او چه کند ناراحت کننده بود. وی گفت: “تعصبات ناخودآگاه وقتی مویی به آنها داده می شود كه می دانند نمی توانند با آنها كار كنند – این را وحشی و غیر قابل نامیدن می نامد كه باعث غیرانسانی كردن و ایجاد مشكل در بدن سیاه است.”

جسیکا می گوید: آرایشگران روی صحنه نمی توانند موهای من را انجام دهند

به گفته واکر ، به بسیاری از آرایشگران آموزش داده نمی شود که چگونه موها را در مدرسه آرایش کنند ، که با بافت های مختلف به مشتریان آنها آسیب می رساند.

واکر به عنوان یک مجری احساس می کند که تنوع در صنعت فیلم و تلویزیون فقط در سطح است. وی گفت این صنعت می خواهد از بدنه های سیاه استفاده كند ، اما نمی خواهد تبعیضی را كه آنها تجربه می كنند تشخیص دهد.

وی گفت: “عواملشان به مجریان سیاه گفته اند كه دیگر از نژادپرستی در اینترنت صحبت نمی كنند.” “ما باید این استاندارد را تغییر دهیم تا بتوانیم از بازیگران آینده سیاهپوست كه به دنبال ورود به این صنعت هستند محافظت كنیم و اطمینان حاصل كنیم كه آنها نیز چنین چیزی را تجربه نمی كنند.”

از مدرسه به مجموعه

واکر که اهل باکینگهام شایر است ، تجربه های خود را در صحنه های هنری با آنهایی که در مدرسه داشته پیوند می دهد. “یک روز بود که به دلیل موهایم اجازه ورود به کلاس را نداشتم – به من گفتند که خیلی” حواس پرت کننده “است. من اجازه ندادم به داخل کلاس بروم مگر اینکه کیسه پلاستیکی روی سرم باشد. ” “هنگامی که شما 15 ساله هستید ، نمی دانید چگونه از خود محافظت کنید و فکر می کنید مسئله شما هستید – دقیقاً مانند احساسی که من در آن مجموعه های فیلم ایجاد کردم.”

یک روز بود که به دلیل موهایم اجازه ورود به کلاس را نداشتم – به من گفتند که خیلی “حواس پرت کننده” است. من را به داخل کلاس راه ندادند ، مگر اینکه کیسه پلاستیکی روی سرم باشد.

جسیکا واکر ، بنیانگذار AfroIsMassive

الهام از پلتفرم آنلاین واکر ناشی از یکی از برخوردهای وی در مدرسه بود. “به من” AfroIsMassive “در سبک آن آهنگ” Jungle is Massive “می گفتند ، اما اکنون آن را به روشی تبدیل کرده ام تا بتوانم درباره موهای آفریقا مثبت صحبت کنم. وقتی برای اولین بار از یوتیوب به موهای خود نگاه کردم ، هرگز ندیده ام که زنان سیاه پوست در مورد موهای خود مثبت صحبت کنند ، بنابراین پاسخ AfroIsMassive به این است که همیشه به عنوان یک مشکل یا ناراحتی دیده می شود. “

می توانید از بستر آنلاین اینجا دیدن کنید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>