پانسمان کامفیل درالتیام زخم فشاری صورت گرفته است

هارتمن یک برند معتبر در زمینه تولید محصولا مراقبت از زخم است. پانسمان کامفیل برای سوختگی پانسمان نقره تولید هارتمن با نام تجاری پانسمان آترومن، در درمان انواع زخم حاد و مزمن مانند زخم بستر و زخم های عفونی کاربرد دارد. انواع زخمهای حاد یا مزمن بهصورت حفرهای یا سطحی با اگزودای متوسط تا زیاد و نیز زخمهای ضخامت کامل پوست. 2. برای انواع زخم های حاد و مزمن با ترشحات متوسط تا زیاد، قابل استفاده است. به طور کلی ، از پانسمان های هیدروکلوئیدی باید بر روی افراد مبتلا به دیابت ، به ویژه در زخم های پا بسیار با احتیاط استفاده شود. اما ، از آنجا که زخم پوشیده توسط پانسمانهای هیدروکلوئیدی قابل بررسی نیست ، استفاده از این نوع پانسمان ها فقط روی زخم هایی که کاملاً تمیز و همراه با عفونت نیستند ، برای ما مهم است.

پانسمان کامفیل قیمت

روزانه به مدت ۲ تا ۳ بار استفاده نمایید. اگر چه مدت زمان باقی ماندن پانسمان بر روی زخم بستگی به میزان ترشحات دارد ولی اگر این زمان طولانی شود بعضی از پانسمان های نچسب هم ممکن است به زخم بچسبند. به روش کاملا استریل ، و در مدت زمان بسیار کوتاهتر و مقرون به صرفه تر و نیاز به تعویض پانسمان هر چهار – پنج روز یکبار : بدون درد و با بهره گیری از مشاوره متخصصین عفونی – پوست – جراح و تغذیه . این پانسمان مقرون به صرفه است. نقره در این نوع پانسمان مستقیما موجب مرگ میکروب ها می شود. یون های نقره، عناصر فعالی برای کشتن سریع طیف وسیعی از میکروب ها هستند. نکته مهم : از دید طبقه بندی محصولات ، “پانسمان نقره” با “پانسمان نقره دار” متفاوت است ، پانسمان نقره به یک نوع محصول اشاره میکند که نقره خاصیت اصلی آن است ، در حالی که ویژگی “نقره دار” در طیف وسیعی از محصولات پزشکی (مثل جوراب دیابت) و همچنین در محصولات درمان زخم (مثل پانسمان اگزوفایبر نقره دار ) وجود دارد .

استخوان نیز در معرض دید قرار می گیرد. یکی از عوارض نوروپاتی بی حسی پا است که حس درد و آسیب را در پا مختل می کند. 1. یکی از پانسمان های نوین تولید شده توسط شرکت معتبر کلوپلاست است. یکی دیگر از محصولات موثر در رفع زخم های دیابتی، فیزیوتول نقره است که به صورت موضعی و قابل انعطاف، از پیشرفت بیماری جلوگیری می کند. یکی از این نوع مخاطرات ایتلای اشخاص بیمار به عارضه ی زخم بستری می باشد . معمولا بعد از یک هفته زخم بهبود نسبی خواهد یافت و بیمار میتواند هنگام دوش گرفتن با گاز استریل و شامپو بچه داخل زخم را شسته و سپس پانسمان کند. و باز هم به شیوه ای که قبلا گفتم از وی بخواهید تا سرم شستشو را واژگون کرده، شما نیز لایه های گاز استریل را باز کنید و به آن صورت که چیزی را در زیر شیر آب می گیرید، گاز استریل را تماما مرطوب کنید.

را به حداقل می رساند. وجود ۷% آلژینات کلسیم در چسب زخم بستر کامفیل کلوپلاست مدل ۳۱۱۰ علاوه بر افزایش ظرفیت جذب اگزودا، به ژلی که تشکیل می شود چسبندگی و قوام بیشتری می دهد و این امر ریسک خیس خوردگی پوست (maceration) را به حداقل می رساند. ژل شیری رنگ موجود در کامفیل همانند یک چراغ راهنما عمل می کند و زمان پانسمان را نشان می دهد ، البته نباید پانسمان را بی دلیل و بی جهت عوض کرد. همچنین لازم به ذکر است که کامفیل بیاتین آلژینات قابلیت برش دارد و آن را میتوان به اندازه مورد نظر جهت درمان زخم برش داد.

آنها به راحتی قابل استفاده بر روی زخم هستند و در انواع مختلفی از زخم ها به اشکال و اندازه های مختلف در می آیند. میزان جذب این پانسمانها بسیار متفاوت است، عایق حرارتی خوبی هستند و به راحتی میتوان در برشهای مختلف برای قالب گرفتن زخم از آنها استفاده کرد. برای جلوگیری از خشک شدن پوست و تخریب زود هنگام آن بهتر است هر 2 ساعت که بیمار را تغییر وضعیت می دهید پوست بدن او را با پنبه و مقداری آب مرطوب کرده و سلول های مرده را از سطح پوست پاک کنید. در صورتی که زخم حفره ایجاد کرده باشد، باید داخل آن را با پانسمان نقره دار نواری پر کرد تا مانع از بسته شدن سطح زخم شود.

این گونه پانسمانها قدرت جذب بالایی دارند.اگر این نوع پانسمان را بر روی زخمهایی که میزان ترشح متوسط یا شدیدی دارند؛ بگذارید، منجر به لیچافتادگی زخم خواهد شد. رفتن مقادیر زیادی پروتئین از بافتهای زیر جلدی منجر به کاهش آلبومین خون می گردد. این پانسمان ها در خود مقدار زیادی آب دارند که به همراه شبکه پلیمری ژب تشکیل می دهند. این گونه پانسمانها قدرت جذب بالایی دارند. تعویض این نوع پانسمان بیضرر است اما ممکن است نیاز باشد برای تعویض پانسمان، آن را خیس کنید. نانوکریستال نقره به روش نانوتکنولوژی تولید می شود و دسته های بسیار کوچکی از نقره فعال شده را آزاد میکند.

کرم کامفیل در سوختگی های سطحی نظیر سوختگی با آب جوش یا آفتاب سوختگی بسیار مؤثر است. صادرکننده پانسمان کامفیل مربعی کلوپلاست آن را از بهترین الیاف و مواد اولیه مرغوب تهیه می کند. بعد از تبادل یونی وتبدیل به آلژینات سدیم ژل آلژینات را تولید می نماید. برای پانسمان زخمهای حفرهای از پانسمانهای آلژینات استفاده میشود. آیا می شود از چسب های زخم بستر برای درمان دیگر زخم ها استفاده کرد؟ بهترین شرایط را برای التیام زخم فراهم سازد. تشک انتخابی بایستی انعطاف پذیر باشد و بتواند تمامی اعضای بدن را بر روی تخت در بر بگیرد تا فشار فقط بر روی یک عضو بدن نباشد.

کامفیل یا چسب زخم بستر در برابر بخارات آب مقاوم است ولی در برابر میکروارگانیسم ها نفوذ پذیر است. پانسمانی نرم و انعطاف پذیر است و داشتن لبه های نازک به کاهش میزان اعمال فشار روی زخم کمک می کند. کامفیل مربعی از ذره های سلولزی که رطوبت را جذب میکنند ساخته شده است که در یک توده پلاستیکی و چسبنده قرار دارد. بیاتین به دو فرم کلی چسب دار (Adhesive) و غیر چسبنده (non-Adhesive)وجود دارد. اگر چه آلومینوم در التیام زخم تأثیر مثبت دارد و درپانسمان هایی نیز استفاده شده است اما استفاده از آن با فرم سوسپانسیون آلومینیوم ام جی جای تعجب دارد. این پانسمان در موارد وجود عفونت معمولا استفاده نمی شود مگر به همراه درمان با آنتیبیوتیک. از مواد آنتی باکتریال می توان کرم سیلورسولفادیازین را مثال زد که به همراه یک پانسمان جاذب استفاده می شود وبر روی سودومونا بسیار موثر است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>