چرا جامعه BAME از واکسن Covid-19 استفاده نمی کند

تردید واکسن در میان BAME جوامع رایج است. دکتر هلن لاول به س questionsالات و نگرانی های مربوط به واکسیناسیون Covid-19 در جامعه سیاه پاسخ می دهد

اگرچه جوامع BAME بیشتر تحت تأثیر Covid-19 قرار می گیرند ، اما در بین جوامعی که باید محافظت شوند میزان واکسن کمتری مصرف می شود. ما س questionsالات و نگرانی های مشترکی را برای پزشک عمومی ، مربی بهداشت و مجری تلویزیون ، دکتر هلن لاول مطرح کردیم.

دکتر هلن لال | تصویر توسط Dave LawalLawal_footage

“من به عنوان یک پزشک عمومی خوشحالم که ما واکسن های Covid-19 را دریافت کرده ایم و سرانجام راهی برای این همه گیری وحشتناک وجود دارد که زندگی بسیاری را در جوامع ما ویران کرده است. من برای محافظت از خودم و اطرافیانم هیچ وقت را از دست ندادم. با این حال ، من می دانم که برخی از افراد نگران واکسن ها هستند و نگرانی در مورد ایمنی داروهای جدید کاملاً طبیعی است. دریافت هرگونه س questionsالی که ممکن است توسط یک متخصص بهداشت واجد شرایط به شما پاسخ داده شده بسیار مهم است ، بنابراین می توانید در مورد واکسن زدن یا عدم تصمیم گیری آگاهانه تصمیم بگیرید. “
در اینجا ، من به برخی از رایج ترین سوالات ارسال شده توسط پاسخ داده ام
زیبایی و موهای سیاه خوانندگان:

آیا واکسن Covid-19 می تواند باعث ناباروری شما شود؟

من می دانم که احتمال تداخل چیزی در باروری شما می تواند ترسناک باشد. با این حال ادعا می شود که واکسن های Covid-19 می توانند بر باروری تأثیر بگذارند بی اساس است. یک نظریه که نشان می دهد پروتئین سنبله ، عنصری از واکسن که تولید آنتی بادی را تحریک می کند ، می تواند منجر به ناباروری شود ، شواهد پشتیبانی نمی کند. بیشتر افرادی که به کووید-19 مبتلا می شوند ، از آنتی بادی از پروتئین سنبله برخوردار می شوند و در نتیجه هیچ گزارشی از ناباروری گزارش نشده است.

پس از انجام واکسن نیازی به اجتناب از باردار شدن نیست. همچنین نیازی به قطع شیردهی بعد از گرفتن لک نیست. اگر باردار هستید باید کمی بیشتر صبر کنید تا از شما برای گرفتن واکسن دعوت شود. دلیل این امر این نیست که خطرات شناخته شده ای برای زنان باردار وجود دارد ، بلکه به این دلیل که در مورد چگونگی واکنش زنان باردار به واکسن تحقیقات بیشتری لازم است. اگر باردار هستید و وضعیت سلامتی زمینه ای دارید یا با هر ظرفیتی در خط مقدم کار می کنید ، ممکن است تصمیم بگیرید که واکسن بزنید. شما باید موضوع را با پزشک عمومی خود در میان بگذارید.

آیا بیل گیتس مسئول بیماری همه گیر است و آیا واکسن ها دارای ریز تراشه هایی برای ردیابی ما هستند؟

اخبار جعلی زیادی در مورد واکسن و Covid-19 منتشر شده است ، از جمله اینکه بیل گیتس مسئول همه گیری است و از این واکسن ها برای تزریق ریز تراشه به افراد استفاده می شود. با وجود تعداد زیادی از افراد در معرض خطر ، مهم است که همه ما برای تأیید اطلاعات دریافتی خود وقت بگذاریم. اگر در ادعاهای مطرح شده درباره ویروس یا واکسن شک دارید ، آنها را به اشتراک نگذارید. در عوض ، با پزشک عمومی یا پزشک دیگر خود صحبت کنید تا بتوانید حقایق را دریافت کنید.

آیا واکسن DNA من را تغییر می دهد؟

واکسن ها DNA شما را تغییر نمی دهند. هر سه واکسن مورد استفاده برای استفاده در انگلستان با آموزش سیستم ایمنی بدن شما برای مقابله با Covid-19 کار می کنند. آنها این کار را با تحریک تولید پروتئین سنبله انجام می دهند که باعث می شود بدن ما آنتی بادی تولید کند. Pfizer BioNTech و نوین واکسن ها هر دو واکسن mRNA هستند. این فناوری با هسته سلولهای ما ، جایی که DNA ماست ، ارتباط برقرار نمی کند و آن را نیز اصلاح نمی کند. و نه آکسفورد AstraZeneca jab که یک واکسن ناقل آدنوویروس است که از یک نسخه بی خطر و ضعیف شده از ویروس برای تحریک پاسخ ایمنی استفاده می کند.

آیا واکسن ها حاوی محصولات گوشت خوک و الکل هستند؟

هیچ یک از واکسن های Covid-19 حاوی مشتقات گوشت خوک یا هر گونه محصول از حیوانات نیستند. بنابراین ، اگر به هر دلیلی می خواهید از مصرف هرگونه فرآورده های حیوانی خودداری کنید ، باز هم می توانید واکسن بزنید. واکسن آکسفورد AstraZeneca حاوی مقداری اتانول است اما مقدار آن بسیار کمی است ، شبیه به سطوح موجود در برخی از نان ها. افرادی که سابقه آلرژی شدید به هر یک از مواد یا اجزای موجود در ناحیه لگن دارند ، نباید آنها را مصرف کنند. قبل از ابتلا به زخم ، واکسیناسیون این موضوع را با شما در میان می گذارد. همچنین می توانید با پزشک عمومی مشورت کنید تا متوجه شوید حساسیت شما به این معنی است که نباید واکسن استفاده کنید.

از کجا می دانیم استفاده از واکسن بی خطر است؟

این قابل درک است که بسیاری از ما می خواهیم بدانیم داروهایی که مصرف می کنیم چقدر ایمن هستند. واکسن های Covid-19 به سرعت تولید شده اند اما دلیل آن قطع شدن گوشه ها نیست. سرعت تولید واکسن در نتیجه عوامل مختلفی است. اینها شامل تلاش علمی جهانی برای نجات جان انسانها ، میلیاردها پوند بودجه برای حمایت از ایجاد واکسن های ایمن و موثر و هزاران نفر داوطلب شرکت در آزمایشات بالینی است. برخی از مراحل تولید واکسن نیز به طور همزمان انجام شد و به دلیل همپوشانی آنها ، این مدت زمان لازم برای تکمیل فرآیند را افزایش می دهد.

ما می دانیم که تجویز واکسن ها بی خطر است زیرا همان آزمایش قوی را انجام داده اند که تمام داروهای دیگر ما استفاده می کنیم. آژانس تنظیم کننده داروها و محصولات بهداشتی (MHRA) ، یک نهاد مستقل که کلیه داروها و واکسن ها را در انگلستان تأیید می کند ، هر واکسن Covid-19 را برای اطمینان از ایمن بودن و محافظت قابل توجه در برابر ویروس مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

آیا باید نگران عوارض جانبی طولانی مدت باشیم؟

از آنجا که این واکسن ها سالهاست وجود ندارد ، ممکن است برخی از افراد نگران باشند که در آینده چه عوارضی ممکن است بوجود آید. با استفاده از واکسن ها ، عوارض جانبی خیلی سریع اتفاق می افتند. به همین دلیل است که ما قبلاً می دانیم برخی از ما چه عوارض جانبی جزئی و موقتی را تجربه می کنیم ، به عنوان مثال خستگی و درد پس از لگن. بسیار نادر است که عوارض جانبی جدید سالها بعد بروز کند.

همچنین توجه به این نکته مهم است که قبل از تأیید واکسن Covid-19 ، این آزمایشات با ده ها هزار داوطلب انجام شده و هیچ عارضه جانبی قابل توجهی مشاهده نشده است. به احتمال زیاد هرگونه عارضه جانبی جدید در آزمایشات بالینی برطرف شده است. از زمانی که این واکسن ها در دسترس عموم مردم قرار گرفته است ، میلیون ها نفر واکسن زده اند و هیچ عارضه ای دراز مدت گزارش نشده است. حتی اگر ایمنی واکسن ها به طور مستقل ارزیابی شده باشد ، MHRA همچنان کنترل می کند تا اطمینان حاصل شود که استفاده از آنها بی خطر است.

شواهد نشان می دهد برای افرادی که واجد شرایط دریافت واکسن هستند و هیچ دلیل بهداشتی برای جلوگیری از این کار ندارند ، فواید واکسن بیش از خطر محافظت نکردن در برابر Covid-19 است.

آیا از افراد سیاه پوست به عنوان خوکچه هندی برای آزمایش واکسن استفاده می شود؟

تحقیقات نشان داده است که دلایل متعددی وجود دارد که سیاه پوستان تحت تأثیر نامتناسب Covid-19 قرار می گیرند. اینها شامل انواع اشتغال ، مانند کار در خط مقدم ، و شیوع بالای برخی از بیماریهای زمینه ای در جامعه ما است. از آنجا که کارکنان بهداشتی در خط مقدم و افراد مبتلا به بیماری های همبسته از اولویت های واکسن هستند ، به افراد سیاه پوستی که اکنون بیشتر در معرض خطر هستند ، محافظت مورد نیاز ارائه می شود اما فقط به دلیل نژاد در اولویت قرار ندارند.

یک تعصب نژادی در نحوه درمان افراد سیاه پوست توسط موسسه پزشکی وجود دارد ، به عنوان مثال ، اعتقاد بر این است که پوست ما ضخیم تر است و ما به اندازه افراد سفید پوست احساس درد نمی کنیم ، نتیجه این است که ما اغلب برای تسکین درد کم تشخیص می دهیم و غیره چرا اکنون باید به متخصصان مراقبت های بهداشتی اعتماد کنیم؟

من می دانم که برخی از افراد ممکن است نگران باشند که آیا به دلیل رنگ پوست ، درمان صحیح را دریافت نمی کنند. این نگرانی ها ممکن است بر اساس تجربه شخصی شما یا گزارش تجربیات منفی و نتایج برخی از سیاه پوستان از سیستم مراقبت های بهداشتی باشد. می توانم با این نگرانی ها همدلی کنم. من اطمینان یافتم که فهمیدم آزمایشات واکسن Covid-19 نمایانگر خوبی از داوطلبان سیاه پوست است ، بنابراین ، شواهدی از ایمنی و کارآیی واکسن ها در اقوام مختلف وجود دارد.

جامعه BAME در طول تاریخ توسط مقامات بد رفتار شده است. چگونه می توانیم به دولت اعتماد کنیم؟

برای من تعجب آور نیست که برخی از افراد جامعه ما عمیقا به دولت بی اعتماد هستند. من دلایل این موضوع را می شناسم ، اما دولت هیچ یک از واکسن های Covid-19 را ایجاد نکرده است. هر یک توسط تیم هایی از دانشمندان خبره ایجاد شده و به طور مستقل از نظر ایمنی و کارایی ارزیابی شده اند. من درک می کنم که بسیاری از افراد همچنین به دانشمندان و شرکت های دارویی اعتماد ندارند ، زیرا مواردی که ایمنی بیمار بعد از سودآوری در درجه دوم قرار گرفته است ، اما امروز سیاست ها و روش های متعددی برای محافظت از ما در برابر اقدامات غیراخلاقی در نظر گرفته شده است.

واکسن Covid-19 از چنین محافظتی در برابر ویروس محافظت می کند ، بنابراین من همه را به این دعوت دعوت می کنم که این کار را انجام دهند. اگر س questionsال یا نگرانی دیگری دارید ، لطفاً با یک متخصص بهداشت مورد اعتماد مانند پزشک عمومی ، داروساز صحبت کنید یا به gov.uk/coronavirus مراجعه کنید


تأثیر Covid-19

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>