کمپین های سری طلای Pantene برای پایان دادن به تبعیض درمورد موها کار می کنند

سری طلای Pantene کمپین My Hair Won’t Silenced را برای کمک به پایان دادن به تبعیض موهای زائد آغاز کرده است

گزارش جدیدی از Pantene نشان می دهد که حداقل 93٪ از سیاه پوستان در انگلستان تبعیض مو را به صورت ریز تجاوزهای مربوط به بافت موهای خود تجربه کرده اند. لمس ناخوشایند مو به عنوان یکی از متداول ترین انواع میکروجاجرا گزارش شده است که تقریباً نیمی از آنها (46٪) از افراد سیاه پوست را تجربه کرده اند. در ادامه این گزارش آمده است كه 52٪ از سیاه پوستان اظهار می دارند كه تبعیض علیه موهایشان بر عزت نفس یا سلامت روانی آنها تأثیر منفی گذاشته است. و نگران کننده این است که تنها 7٪ از افراد بدون موی آفرو قادر به شناسایی ریز تجاوزهای رایج بودند.

ابتکارات آگاهی از مو

ثابت شده است که مو مهم در عزت نفس ، اعتماد به نفس و هویت است ، به همین دلیل پانتن ماموریت دارد روزهای موی عالی تری را به همه هدیه دهد. پانتن هدف 5٪ کاهش تبعیض مو در انگلیس را تا سال 2025 با هدف تعیین کرده است موهای من ساکت نمی شوند کمپین و صندوق قدرت مو. هدف از هر دو کمپین افزایش آگاهی از تبعیض مو و ریز تجاوزهای رایج در انگلیس برای تحریک تغییر طولانی مدت مورد نیاز و کمک به پایان دادن به تبعیض علیه موهای آفرو است.

تصویری از کمپین موهای من خاموش نمی شوند

همه ما سزاوار روزهای خوب مو هستیم

در حالی که بیش از نیمی از افراد در نظرسنجی اظهار داشتند که تبعیض علیه موهای طبیعی افروزی آنها بر عزت نفس یا سلامت روانی آنها تأثیر منفی گذاشته است ، پانتن با همکاری Black Minds Matter و Project Embrace برای تقویت قدرت مو بر سلامت روان و خود عزت این مارک همچنین یک فیلم کوتاه را راه اندازی کرده است که شامل شش زن سیاه پوست انگلیسی است که در مورد تجربیات خود درمورد تجاوزهای کوچک و همچنین سفرهای شخصی خود به آغوش گرفتن و جشن گرفتن موهایشان صحبت می کنند. ثابت شده است که روزهای عالی مو با احساس باروری ، خلاقیت ، استرس کمتر ، قدرت اجتماعی بیشتر ، انعطاف پذیری بیشتر ، از نظر جسمی قوی تر و کنترل بیشتر ارتباط دارد *.

فیلم موهای من خاموش نخواهد شد

با تنها 7 درصد از افراد بدون موی Afro قادر به شناسایی ریز تجاوزهای رایج هستند ، Pantene به کار خود با Black Minds Matter ، Project Embrace و سایر شرکا برای ادامه بحث فرهنگی متمرکز بر افزایش آگاهی و آموزش در مورد تعصب ناگفته مو ادامه خواهد داد. صندوق قدرت مو از شرکای خیریه و گروه های جامعه که هدف مشترک آنها برای پایان دادن به تبعیض مو در انگلیس است ، پشتیبانی خواهد کرد. این کمپین شامل منابع آموزشی ساخته شده توسط متخصصان در مورد تجاوزهای خرد ، علم و زیبایی موی آفرو و راه های حمایت از این مأموریت خواهد بود.

آیا همه موها برابر هستند؟

مقاله جدیدی در Black Voices هافینگتون پست در مورد “رنگ آمیزی مو” در جامعه موهای طبیعی بحث کرده است

سایر یافته های کلیدی:

  • 53٪ از افرادی که موهای آفرو دارند گفتند که موهای طبیعی آنها غیرجذاب یا غیرحرفه ای ارزیابی شده است
  • 22٪ از افرادی که موهای آفرو دارند به دلیل موهایشان از مدرسه یا محل کار به خانه فرستاده شده اند
  • بیش از یک سوم (36٪) از افرادی که موهای آفرو دارند ، انتخاب شده یا به دلیل موهایشان در مدرسه یا محل کار نامیده می شوند
  • 50٪ از افرادی که موهای آفرو دارند موافق هستند که موهای طبیعی خود را برای مطابقت با موازین اجتماعی تغییر داده اند
  • 43٪ از افرادی که موی آفرو دارند ، در مصاحبه شغلی احساس راحتی نمی کنند که موهای خود را به طور طبیعی بپوشند
  • 70٪ موافقت می کنند که احساس نمی کنند نوع موی آنها در رسانه ها / تبلیغات نشان داده می شود

Pantene پس از 15 سال تحقیق با Black PHD و دانشمندان ، سری طلایی را در ژانویه 2018 در انگلستان راه اندازی کرد تا قدرت و رطوبت زنان با موهای آرام ، طبیعی یا در حال انتقال را فراهم کند. این برند بر نمایندگی انواع موها تمرکز کرده است ، از جمله با سفیر فعلی مارک ، بوکسور سومالیایی راملا علی ، که از سال 2019 با Pantene کار می کند.

سری طلای Pantene برای موهای Afro

سفیر پنتن راملا علی

راملا علی ، بوکسور و سفیر پانتن اظهار نظر کرد ، “سفر شخصی من به موهای واقعی یک گردباد واقعی بوده است. من از روز تصویر مدرسه خاطراتی دارم که باعث شده است احساس زیبایی نسبت به دختران دیگر با موهای صاف کمتر باشد و حتی اکنون آرایشگران سعی می کنند من را متقاعد کنند که موهای طبیعی ام را صاف کنم. اعتقادات عمیقی در جامعه درباره آنچه که زیباتر به نظر می رسد و تجاوزهای خرد کوچک و غالباً ناگفته وجود دارد. به همین دلیل من بسیار افتخار می کنم که سفیر سری طلای Pantene هستم و شاهد زنده شدن این کمپین هستم. افزایش آگاهی در مورد مسائل و اطمینان از زیبایی انواع موهای آفرو بسیار مهم است. “

تبعیض و ریز تجاوزها علیه انواع موهای طبیعی آفرو همچنان یک واقعیت روزمره است. سه راه برای کمک به پایان دادن به تبعیض مو:

  1. دانش کلیدی است
  2. بدون رضایت موها را لمس نکنید
  3. صداش کن

جزئیات بیشتر در www.pantene.co.uk

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>