5 نکته برای بازنگری معمول در مراقبت از پوست در سال 2021

مارگو مارون در داروخانه ارگانیک نکات مهم خود را در مورد اصلاحات معمول مراقبت از پوست به اشتراک می گذارد ، بنابراین شما می توانید بهترین پوست زندگی خود را در سال 2021 بدست آورید.

بیشتر ما در سال 2020 خیلی بیشتر از حد معمول وقت آزاد پیدا کردیم ، زیرا ویروس کرونا ویروس تقویم های اجتماعی ما را پاک کرد و ما را مجبور به ماندن در خانه کرد. یکی از خطوط نقره این است که ممکن است وقت اضافی برای گذراندن مراقبت از خود داشته باشید.

اگر این مورد باشد ، ممکن است شما شروع به سرمایه گذاری در وقت ، پول و انرژی بیشتری برای تصحیح برنامه مراقبت از پوست خود کرده باشید. یا شاید فقط به فکر انجام این کار باشید. من قصد دارم نکات مهم خود را در این زمینه با شما در میان بگذارم ، بنابراین شما می توانید بهترین پوست ممکن خود را در سال 2021 بدست آورید.

روال فعلی خود را ارزیابی کنید

اولین قدم ارزیابی روال فعلی شما است ، بنابراین می توانید آنچه را که کار نمی کند و چه کاری انجام نمی دهد ، بررسی کنید. تمام محصولات موجود در مجموعه خود را جستجو کنید تا ببینید آیا حاوی مواد مفید و با کیفیتی هستند که به شما کمک می کنند تا به نتایج مورد نظر خود برسید. همچنین لازم است بررسی کنید که برخی از محصولات خاص دوام دارند و آیا شما کالاهایی دارید که از بهترین محصولات گذشته باشند. در بیشتر محصولات مراقبت از پوست و لوازم آرایشی نمادی کوچک وجود دارد که به نظر می رسد کمی قابلمه باز کرم صورت است. این باید به شما بگوید که یک محصول پس از باز شدن چند ماه دوام می آورد.

هر محصول باکیفیت و تازه می تواند در برنامه شما باقی بماند اما از شر کالاهای نامناسب یا طولانی مدت خلاص شوید. سپس می توانید محصولات اضافی را اضافه کنید تا محصولات قدیمی خود را جایگزین کنید یا خلا gapهای معمول خود را پر کنید.

نگرانی های پوستی خاص خود را در نظر بگیرید

پوست همه متفاوت است ، بنابراین مهم است که شما فقط یک روال مراقبت از پوست را که در یک مجله یا YouTube پیدا کرده اید دنبال نکنید. در عوض ، بهتر است نوع پوست خود را ارزیابی کنید و اینکه آیا نگرانی یا شرایط خاصی دارید که باید هدف قرار دهید.

به عنوان مثال ، اگر با پوست خشک یا کم آب دست و پنجه نرم می کنید ، یافتن بهترین محصولات مرطوب کننده ممکن باید اولویت شما باشد. سرم های آبرسان ، مانند آنهایی که حاوی اسید هیالورونیک هستند ، برای این امر مناسب هستند. و همچنین می توانید ضریب آبرسانی را با استفاده از کرم شب غنی افزایش دهید. این به شما کمک می کند تا در هنگام خواب رطوبت مورد نیاز پوست خود را تأمین کنید ، بنابراین هر روز صبح از خواب بیدار می شوید و بدن خود را مرطوب و شاداب می کنید.

هایپرپیگمنتیشن یکی از شکایات رایج در میان زنان سیاه پوست است ، بنابراین شما همچنین ممکن است به دنبال روش هایی برای محو کردن نقاط تاریکی باشید که در اثر شکستگی یا قرار گرفتن در معرض آفتاب باقی مانده است. رتینوئیدها می توانند برای کمک به از بین بردن لکه های تاریک موجود بسیار مفید باشند و شما می توانید معمولاً روش های درمانی خفیف را بدون نسخه پزشک بخرید و یا نسخه ای برای محصولات قویتر تهیه کنید در صورتی که هیچ کاری جواب نداده است. ویتامین C همچنین می تواند به کاهش هیپرپیگمانتاسیون کمک کند ، بنابراین استفاده از سرم ویتامین C در برنامه روزمره ممکن است به شما نتایج خارق العاده ای بدهد. فقط به یاد داشته باشید که پوست همه افراد متفاوت است ، بنابراین ممکن است لازم باشد چند محصول مختلف را قبل از یافتن محصول مناسب خود امتحان کنید.

محصولات جدید را به آرامی وارد برنامه های معمول خود کنید

وقتی می خواهید به روزمرگی خود یک اصلاح اساسی انجام دهید ، خلاص شدن از شر همه چیزهایی که استفاده می کنید و شروع یک دسته کاملاً جدید محصولات ، وسوسه انگیز است. اما ، وقتی بیش از حد مواد تشکیل دهنده جدید زیادی را به صورت یکجا به پوست وارد کنید ، می تواند واکنش بسیار بدی نشان دهد. بعلاوه ، شما نمی دانید کدام یک از محصولات به شما کمک می کنند و کدام یک از آنها مشکلی ایجاد می کنند.

بنابراین ، به جای اینکه همه رژیم مراقبت از پوست خود را یک باره تغییر دهید ، آن را به اصول اولیه – پاک کردن ، تقویت و مرطوب کردن – برگردانید ، سپس محصولات جدید را به آرامی معرفی کنید. محصولات مراقبت از پوست اغلب ممکن است تقریباً 30 روز طول بکشد تا واقعاً کار کنند ، بنابراین بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد احساس آنها ، به هر یک از آنها حدود چهار هفته استفاده کنید. مطمئناً ، اگر واکنش بدی از قبیل بثورات یا احساس گزش ایجاد کردید ، باید فوراً استفاده از محصول جدید را متوقف کنید. اما ، اگر به سادگی استفاده از چیزی را شروع کرده اید و کاملاً مطمئن نیستید که این کار وظیفه خود را انجام می دهد ، ممکن است فقط به مدتی زمان نیاز داشته باشد.

روی یک ضد آفتاب با کیفیت بالا سرمایه گذاری کنید

یک تصور غلط رایج وجود دارد که پوست سیاه در برابر آفتاب نمی سوزد و در نتیجه افراد سیاه پوست نیازی به استفاده از ضد آفتاب ندارند. با این حال ، این درست نیست و شما باید هر روز با SPF از پوست خود محافظت کنید.

نه تنها می توانید از قرار گرفتن در معرض آفتاب بیش از حد به سرطان پوست مبتلا شوید ، بلکه می تواند لکه های تیره را بدتر کند. بنابراین ، اگر از مقدار زیادی لوسیون و معجون استفاده می کنید تا بیش از حد رنگ آمیزی بدن خود را کم رنگ کند اما هر روز کرم ضد آفتاب نمی پوشید ، بعید است نتایج مورد نظر خود را مشاهده کنید.

فقط در روزهای آفتابی نیازی به برداشتن این مرحله اضافی نیست. اگر در بیرون نور باشد ، پوست شما در معرض اشعه خورشید قرار می گیرد. بنابراین ، حتی در روزهای بارانی و ابری نیز باید با یک محصول SPF طیف گسترده از صورت خود محافظت کنید.

شما می خواهید SPF خود را در طول روز نیز شارژ کنید – تقریباً در هر دو ساعت. بنابراین ، مطمئن شوید که همیشه یک بطری اضافی در کیف خود دارید!


مراقبت از پوست

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>